MEDICINÁLNÍ PEDIKÚRA 


Co to je?

také nazývána přístrojová, nebo suchá pedikúra, je moderní a komfortní způsob péče o nehty a kůži na chodidlech. Odpadá máčení nohou v lázni a nepoužívá se skalpel. Při ošetření nedochází k porušení integrity kůže a minimalizuje se tak riziko poranění a infekce. K základnímu ošetření patří diagnostika, peeling a vmasírování krému dle konkrétního stavu a typu kůže.

Ošetření je šetrné k pokožce, zároveň ale také vysoce efektivní. Díky tomu budou Vaše chodidla dokonale hladká a tento pocit Vám vydrží mnohem déle než po klasické pedikúře. Ošetření přístrojovou pedikúrou splňuje ve všech ohledech nejvyšší úroveň ošetření. Chodidla se ošetřují speciálním certifikovaným přístrojem Hadewe Auroria Light se širokým spektrem fréz.

Odborně se těmito frézkami zkrátí a dokonale opracují nehty a celé plosky nohou. Dále se ošetřují ztluštělé a zarostlé nehty, mykotické nehty, mozoly, otlaky, kuří oka, hyperkeratóza (nadměrné rohovatění kůže), ragády (velmi bolestivé praskliny na patách) atp.

Na přání aplikujeme laky luxusních řad CND Vinylux a CND Shellac. Produkty jsou čistě veganské, s dlouhotrvajícím leskem. Lakujeme tak, že Vám nehty na nohou vydrží krásně nalakované celý měsíc.

Nabízíme také depilaci horkým voskem, masku na nohy v termickém zábalu, nebo Thajskou masáž nohy.
Medicinální pedikúra se doporučuje pro lidi se specifickým onemocněním:

  • diabetes
  • psoriáza (onemocnění lupénkou)
  • onemocnění žil či tepen nohou
  • porucha srážlivosti krve
  • neuropatie

Sterilizace

Přístrojová pedikúra splňuje vysoký stupeň bezpečnosti a hygieny díky ucelenému systému odsávání prachu vzniklého při ošetření. Při každém ošetření se používají sterilizované frézy a nástroje. Po každém klientovi se použité nástroje mechanicky očistí kartáčkem se saponátem pod tekoucí horkou vodou, poté dezinfikují v ultrazvukové čističce Emmi 12HC, následuje sterilizace v horkovzdušném sterilizátoru MELAG 75 a poté se vše ukládá ve sterilním obalu do UVC dezinfikátoru Pedice. Ošetření je bez rizika přenosu infekčních onemocnění a mykóz.
ORTHONYXIE

Co to je?

Opravy a rovnání zarostlých, deformovaných, stočených, nebo vyklenutých nehtů. Pro rovnání nehtů se používá několik typů nehtových rovnátek. Rovnání probíhá nasazením špon z kovových drátků, nebo vzpružin.

Používané Špony: Podofix, Combiped, Podostripe a Ross Fraser .

Před aplikací špony se provádí přístrojová pedikúra, aby se nehty připravily na její nasazení.

Špony jsou vhodné i pro děti, u nich provádíme před aplikací pouze malou úpravu nehtů.

Díky kombinaci včasného podchycení, kvalitní medicinální pedikúry a ,,špon" můžete předejít nepříjemnému chirurgickému zákroku.


DIABETICKÁ PEDIKÚRA

Co to je?

Bohužel, nejvíce poranění nohou vzniká špatným zastřižením nehtů či příliš horkou koupelí nohou atd.Víte, jaký je rozdíl mezi mokrou a přístrojovou pedikúrou? Proč je diabetikům doporučována přístrojová pedikúra?

Při mokré pedikúře vložíte chodidla do teplé vody s přídavkem bylinných přísad nebo solí obohacenou o minerály, které umožní změkčení hyperkeratóz, kuřích ok a jejich snadnější odstranění pomocí jednorázových skalpelových čepelek. Nehty pedikérka upraví kleštěmi, zapiluje do požadovaného tvaru jednorázovým papírovým pilníkem, vyčistí nehtové valy exkavátorem. Takto provedená pedikúra za pomocí skalpelových čepelek znamená větší riziko poranění a u diabetiků se syndromem diabetické nohy mnohdy závažné zdravotní problémy.

To je důvod, proč je diabetikům doporučená přístrojová, tedy suchá pedikúra, která se provádí za pomocí profesionálního certifikovaného přístroje s odsáváním nebo s mlhovým postřikem. Ke změkčení hyperkeratóz a snadnějšímu odstranění pedikérka na pokožku může nastříkat speciální sprej obsahující např. ureu, glycerin. K úpravě nehtů, odstranění kuřích ok, otlaků používá frézky, např. diamantové, keramické, karbidové, které se sterilizují, nebo jednorázové brusné kloboučky. Pedikérka pomocí frézek upraví zhrubělé nehty nebo ve spolupráci s dermatologem zbrousí mykotické nehty, které se při současném používání lokálních antimykotik rychleji regenerují.

Péče o nohy je základ

Víte, že některé zdravotní pojišťovny přispívají z preventivního programu pro pojištěnce s onemocněním diabetes mellitus na přístrojovou pedikúru? Diabetik při žádosti o příspěvek u zdravotních pojišťoven předloží průkaz diabetika a paragon o zaplacení služby. Pedikérka, která vám poskytla tuto službu musí být platnou členkou České podiatrické společnosti z.s. a poskytovat přístrojovou pedikúru. 

KONZULTACE BEZ OŠETŘENÍ

Potřebujete zjistit příčiny potíží na nohou? Využijte jednorázovou konzultaci samostatně a společně zjistíme, jak problém vznikl a také naplánujeme vhodné ošetření a následující terapii.
Při konzultaci se rozhodneme, zda bude lepší medicinální, diabetické či odborné ošetření.